Oferta dydaktyczna

     Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

Godło Polski

ikona svg - registered Internetowa Rejestracja Kandydatów /strona WWW/


Jednostka prowadząca:

Wydział Rolniczo – Ekonomiczny
Katedra Mikrobiologii i Biomonitoringu
adres: Al. Mickiewicza 24/28, 30 – 059 Kraków
telefon: +48 12 662 40 96
e-mail: kosr@ur.krakow.pl lub km@urk.edu.pl

Kierownik

dr Iwona Paśmionka
telefon: +48 12 662 40 96
e-mail: iwona.pasmionka@urk.edu.pl

Informacji udziela:

dr inż. Joanna Dłużniewska 
e-mail: joanna.dluzniewska@urk.edu.pl


Warunki przyjęcia:

  • Warunkiem przyjęcia na Studia podyplomowe „Biomonitoring procesu biologicznego oczyszczania ścieków i odpadów komunalnych” jest złożenie (przesłanie) podania skierowanego do Dziekana Wydziału Rolniczo – Ekonomicznego UR w Krakowie wraz z załącznikami: kwestionariusz   podanie.
  • Warunkiem podjęcia Studiów Podyplomowych „Biomonitoring procesu biologicznego oczyszczania ścieków i odpadów komunalnych” jest ukończenie studiów wyższych, co najmniej I stopnia (inżynierskich lub licencjackich).
  • O przyjęciu decydować będzie kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia prosimy kierować pod adresem sekretariatu Studium.

Sekretariat studiów podyplomowych „Biomonitoring procesu biologicznego oczyszczania ścieków i odpadów komunalnych”:
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Katedra Mikrobiologii i Biomonitoringu
30 – 059 Kraków, al. Mickiewicza 24/28
telefon: +48 12 662 40 96
e-mail: kosr@ur.krakow.pl lub km@urk.edu.pl 


Charakterystyka:
Studia Podyplomowe „Biomonitoring procesu biologicznego oczyszczania ścieków i odpadów komunalnych” organizowane przez Wydział Rolniczo – Ekonomiczny Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie są skierowane do osób, które ukończyły studia wyższe. Program studiów jest zgodny z Ustawą z dnia 18 marca 2011 r. o zmianie ustawy –  Prawo o szkolnictwie wyższym, ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Ukończenie naszych studiów podyplomowych pozwoli zdobyć wiedzę w zakresie geograficznych, biologicznych, chemicznych, fizycznych i prawnych podstaw funkcjonowania środowiska, umożliwi podejmowanie zadań organizacyjnych, projektowych i eksploatacyjnych w obszarze gospodarki komunalnej, wodno – ściekowej oraz ochrony środowiska. Zdobyte umiejętności pomogą rozwiązywać zagrożenia wynikające z negatywnego oddziaływania obiektów komunalnych na środowisko przyrodnicze w różnej skali geograficznej: lokalnej, regionalnej, krajowej i globalnej. Wiedza przekazywana będzie na wykładach i ćwiczeniach przez doświadczonych nauczycieli akademickich UR i osoby współpracujące z UR.


Kwalifikacje:
Uczestnicy studiów podyplomowych „Biomonitoring procesu biologicznego oczyszczania ścieków i odpadów komunalnych”, zdobędą wiedzę, umiejętności i kompetencje niezbędne do biomonitoringu procesów technologicznych związanych z oczyszczaniem ścieków, uzdatnianiem wody i przetwarzaniem odpadów komunalnych. Proponowany program studiów obejmuje 230 godzin, na które składa się 11 modułów oraz przygotowanie pracy dyplomowej, ocenianej przez opiekuna i recenzenta.

Studia kończą się ustnym egzaminem dyplomowym oraz wydaniem świadectwa ukończenia studiów podyplomowych zgodnego z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 11 września 2011 r. Dz.U. 196, poz. 1167. Ocenę końcową stanowi 30% oceny pracy dyplomowej i egzaminu dyplomowego oraz 70% średniej z toku studiów.

Czas trwania: dwa semestry

Koszt: 4 200 zł (płatne w dwóch ratach po 2 100 zł)

Warunki ukończenia studiów:

  • uczestnictwo w zajęciach i zaliczenie zajęć przewidzianych w programie studiów
  • złożenie pracy podyplomowej w formie projektu opracowanego z wykorzystaniem technik komputerowych
  • pozytywny wynik egzaminu dyplomowego