ikona svg - registered Internetowa Rejestracja Kandydatów /strona WWW/

Studia podyplomowe „Opiekun zwierząt w ogrodach zoologicznych" są skierowane do osób zainteresowanych pracą ze zwierzętami utrzymywanymi w ogrodach zoologicznych.

Celem kształcenia na studiach podyplomowych jest uzyskanie przez słuchacza aktualnej wiedzy niezbędnej w pracy ze zwierzętami utrzymywanymi w ogrodach zoologicznych, a także podnoszenie świadomości na temat znaczenia pracy opiekuna w harmonijnym realizowaniu celów i funkcjonowaniu ogrodów zoologicznych.

Uczestnicy studiów zdobywają wiedzę z zakresu: systematyki, biologii i ekologii gatunków, podstaw profilaktyki weterynaryjnej, dobrostanu, etologii z elementami szkolenia zwierząt, żywienia i rozrodu, metod stosowanych w realizowaniu programów hodowlanych, oraz optymalizacji warunków utrzymania i opieki nad zwierzętami z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa.

Szczegóły oferty pod adresem:

www.opiekunzwierzat.urk.edu.pl